yangın alarm sistemleri izmir
yangın alarm sistemleri izmir

Günümüzde en sık karşılaşılan tehlikeli durumlardan biri de yangınlardır. Yangın anında yangından erken haberdar olunması, yangına müdahale olanaklarının bir an önce devreye sokulabilmesi ve en önemlisi de can ve mal kaybının en aza indirilmesi açısından yangın alarm sistemleri kurulumu çok önemlidir. İzmir yangın alarm sistemleri kurulumunda profesyonel ekibi ve uzman kadrosu ile en kaliteli ve en ucuz alarm sistemleri kurulumu gerçekleştirmekteyiz. Megapol Güvenlik olarak bizler aynı zamanda İzmir güvenlik kamera sistemleri, İzmir alarm sistemleri denilince de kalite ve güvenin ilk adresiyiz. Sizler de ev, iş yeri, fabrika, işletme ya da depo gibi alanlarınızı yangına karşı koruma altına almak ve bir an önce yangından haberdar olmak ve erkenden müdahale etmek istiyorsanız kesinlikle yangın alarm sistemleri kurulumu yaptırmalısınız.

Yangın Alarm Sistemleri İzmir

Adından da anlaşılacağı gibi yangın alarm sistemlerinin en önemli işlevi olası bir yangın anında gerekli olan uyarıları yapmasıdır. Yangın anında ortama sızan duman, dedektörü devreye sokar. Bunun yanı sıra ortamdaki artan sıcaklık da ölçüldüğü için yangın alarm sistemi devreye girerek siren çalarak alarm verir. Bu ikaz sonucunda yangın alanının hızlıca boşaltılması ve yangına hızlı bir şekilde müdahale edilmesi sağlanır.

Yangın alarm sistemleri erken uyarı özelliği sayesinde ev, iş yeri, fabrika, şantiye ya da depo gibi yaşam alanlarında daha çok tercih edilmektedir. Bu sistemler genel olarak yangın algılama paneli, dedektörler, manuel butonlar, sirenler, flaşörler ve modüllerden oluşur. Her bir modül ve panelin alarm sisteminin doğru çalışması için önemli görevleri vardır. Bu nedenle kurulumunun uzman ekipler ve mühendisler tarafından yapılması büyük önem arz eder. Yanlış kurulum sonrasında istenmeyen maddi ve manevi kayıplar oluşabilir. Bu nedenle yangın alarm sistemlerinin uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Yangın Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

Olası bir yangın anında uyarı sistemleri olan yangın dedektörleri, alev dedektörleri, ısı dedektörleri ve yangın ihbar butonları devreye girerek en kısa sürede merkezi yangın algılama ve ihbar paneline bilgi iletir. Bu haber neticesinde yangına erken müdahale edilmesini sağlar. Söndürme sistemlerini uyararak elektrik ve gaz kaçağının önüne geçmek için elektrik ve gaz sistemlerini devre dışı bırakır. Hemen hemen tüm olası yangın risklerinde duman dedektörleri dumanı algılar ya da ısı algılama sensörleri ise ısı artışını algılar. Bu sayede yangından en erken şekilde haberdar olunur ve gerekli olan tüm tedbirler alınır.

Her yangın alarm sisteminin bir yangın paneli bulunmaktadır. Yangın paneli dedektör ve butonlardan gelen uyarıları değerlendirerek siren ve flaşörlerin aktif duruma gelmesini sağlar.

Yangın alarm sistemi kurulumunda marka ve model seçimi oldukça önemlidir. Ancak marka ve model kalitesinin yanı sıra kurulumu yapacak olan ekibin de alanında uzman ve bilgi sahibi kişilerden oluşması, yangın alarm sistemi kurulumu konusunda tecrübeli bir ekip olması oldukça önemlidir. Megapol Güvenlik olarak İzmir alarm sistemleri kurulumunda uzman ekibimiz ile kurulum öncesi ve kurulum sonrası teknik destek hizmetimiz ile sizlerin her zaman yanındayız. İzmir alarm sistemleri fiyatları, aynı zamanda en uygun İzmir alarm sistemleri, İzmir güvenlik kamera sistemleri, İzmir apartman güvenlik kamera sistemleri ile de hizmetinizdeyiz.