Güvenlik Kamerası Lensi

Karşıyaka Güvenlik Kamera Sistemleri

Karşıyaka, hiç kuşkusuz İzmir’in en güzel ilçelerinden birisidir. İnsanlar, Karşıyaka’da yaşamaktan büyük bir mutluluk duyarken bunda güvenli olmasının da etkisi büyüktür. Her ne kadar İzmir’de suç oranları çok yüksek olmasa da hırsızlık olayları her şehirde olduğu gibi yaşanabilmektedir. Bu sebeple de bölgede kablosuz güvenlik sistemleri sıklıkla kullanılmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde ve apartmanlarda bu sistemlerin kurulumu gerçekleşirken hırsızlık olaylarına karşı önlemler alınmaktadır. Bunun yanı sıra kameralar bazen amacının dışında önemli olaylara da tanıklık edebilmektedir. Trafik kazaları, yaşanan kavgalar ve benzeri olaylarda da sorunun kısa sürede çözülebilmesi için kamera güvenlik sistemleri kullanımı son derece önemli görülmektedir.

Karşıyaka Bölgesinde Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyatları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok farklı sektörde olduğu gibi güvenlik sektöründe de farklılıklar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Kablosuz güvelik sistemleri de bunlardan birisidir. Geçmiş dönemlerde, güvenlik sistemlerinin kurulumunda her yerden kablolar geçerken bu durum insanları estetik açıdan rahatsız etmekteydi. Ancak artık kablosuz sistemler sayesinde insanlar çok daha rahat bir şekilde bu sistemleri tercih etmeye başladı. Karşıyaka’da yaşayan müşterilerimiz, firmamıza gelerek kablosuz güvenlik kamera sistemleri fiyatları hakkında bilgi almaya başladıklarında çok uygun fiyatlara bu sistemleri sunduğumuzu fark etmektedirler. Kısa süre içerisinde anlaşmalar sağlanarak firmamız gerekli adreslere sistemleri kurmaya başlamaktadır. Tüm bu hizmetlerden memnun kalan kişiler, ödeyecekleri uygun fiyatlar sayesinde çok daha mutlu bir şekilde firmamızdan ayrılabilirler.

Karşıyaka’da İp Güvelik Kamera Sistemleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ip kamera modelleri de piyasadaki yerini almıştır. Bu ürünler, diğer kamera türlerinin sunduğu avantajların yanında farklı özellikler de taşımaktadır. Hareket sensörü olan bu kameralar sayesinde, hareket eden nesneler kolaylıkla yakalanarak görüntü o yönde çevrilmektedir. Bu doğrultuda ip güvenlik kamera sistemleri kurulumu için firmamıza başvuruda bulunan müşterilerimizin çok sayıda farklı kamera kullanmasına gerek olmamaktadır. Birkaç adet kamera yerine tek bir ip kamera kullanılarak hareket eden nesneler kolaylıkla takip edilebilir. Her yönde dönme yeteneği olan bu kameralar ile birlikte güvenlik çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Alarm Kamera Güvenlik Sistemleri Kurulumu Karşıyaka

Kamera sistemlerinin kurulum işlemleri hem kullanıcılar hem de kurulumu yapan firmalar için son derece önemlidir. Firmamız, kurulum aşamasında ne ufak bir sorun yaşanmasını dahi istemediğinden son derece titiz bir biçimde çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Firmamıza gelerek alarm kamera güvenlik sistemleri kurulumu için başvuruda bulunan kişilerden adresler alındıktan sonra adreslere intikal edilmektedir. Çalışanlarımız, son derece titiz bir biçimde kameraları yerine koyduktan sonra alarm sistemini aktif hale getirmektedir. Bu aşamada görüntülerin kayıt edileceği cihazların kurulumu da gerçekleşerek sistem hazır hale getirilmektedir. Tüm bu işlemleri çok uygun fiyatlara gerçekleştiren firmamız, sektörde müşterilerini mahcup etmeden, başarılı bir şekilde ilerleyişini sürdürmektedir.

Güvenlik Kamera Lens ve Çeşitleri


Güvenlik kamerası lensi ikiye ayrılmaktadır. Sabit (monofocal) ve değişken odaklı lens (varifocal). Monofocal lenslerde odak uzaklığı sabit bir şekilde ayarlanmaktadır, görüş aralığı ise değiştirilememektedir. Monofocal lenslerde seçim yaparken geniş açılı veya dar açılı seçenekleri arasında tercih yapmanız gerekmektedir. Varifocal lenste odak uzaklığı ayarlanabilmektedir.Gündelik kullanım için uygundur fakat fiyat olarak varifocal lenslerden daha pahallıdır.

Güvenlik Kameralarında Lens Ne İşe Yarar;


Güvenlik kameralarınınolmazsa olmaz en önemli kamera parçalarından biridir. Lens kameraya görüntü sağlayan ve görüntünün açısını uzaklığını rengini netliğini hesaplayan içerisinde büyüteç şeklinde camlardan oluşan mekanik bir parçadır. Aslından en anlaşılır şekilde anlatılmak gerekirse insanın gözüyle bire bir aynı çalışma prensiplerine sahiptir. Kameranın özellikleriyle birlikte bağlantılı olup binlerce çeşitleri vardır.

Güvenlik Kamerası Lens Çeşitleri


  • 1/2 3.6 mm ccd cmos sony lens: Görüntü bakış açısı olarak en geniş olanıdır.Genelde ofis içlerinde evlerde yanı dar alanda geniş görüntü alınmak istenen yerde kullanılmaktadır.
  • 1/3 4 mm sony cmos ccd lens : Görüntü bakış acısı biraz daha uzak mesafeye görecek şekilde tasarlanmıştır. Genelde dış mekanlarda kameranın uzak noktalara takıldığı alanlarda kullanılmak için tasarlanmıştır.
  • 1/4 4 mm cmos sony ccd lens: Uzak mesafeleri daha net görüntülemek için tasarlanmıştır. Genelde plaka okuma, mobese sistem, araç takip sistemleri için kullanılan en ideal lensi dir.
  • 1/3 6 mm cmos sony lens: Güvenlik kamerasında çok tercih edilmemektedir. Çünkü görüntü açısı bakımından ne çok uzak noktaları görebilmekte nede yakın noktalarda çok işe taramaktadır.
  • 1/3 3.6 – 6 mm varifocal ayarlana bilen sony cmos ccd lens: Güvenlik kamerası çeşitlerinde görüntü bakış açısını montaj ekibinin alana göre ayarlama şansı veren bir özelliktir. Bu özellik kameraya manuel zoom yakınlaştırma yada uzaklaştırma yapılmasını sağlamaktadır. Piyasada çok sık tercih edilebilmektedir.
  • 1/3 12 mm sony ccd lens: mm açısı yükseldikçe kameranın gördüğü görüntü uzak cisimleri yakından göstermektedir. 12 mm lens genelde plaka okuma plaka tanıma kişi sayma kişi yüz tanıma gibi projelerde başarılı şekilde kullanılmaktadır.

Güvenlik Kamerası Lens Fiyatları

Kamera lensleri eskisi gibi artık harici olarak satılamamaktadır. Kamera üzerinde montajlı olarak gelmekte ve lens seçimi yaparken ürün özellikleri dikkat edilerek uygun kamera seçimi yapılmaktadır.

Henüz daha karar veremediniz mi?

Size özel teklif talep edin