Güvenlik kameralarında görüntü kalitesi çok önemlidir. Güvenlik kamerası tercih ederken özelliklerini detaylı araştırarak tercihlerinizi daha rahat yapma imkanınız bulunuyor. Sisteminizin tercihini yaparken amacınızın güvenlik olduğunu unutmamalı ve güvenliğinizi sağlayacak bir kamera tercih etmeniz sizleri daha güvende hissettirecektir. Güvenlik kamerası fiyatları ev ve iş yerlerine göre değişiklik göstermektedir.Aynı şekilde kalite olarakta farklılık gösterebilir. Durum böyle olunca dikkatli seçim yapmak siz müşteriler için çok önemlidir. Fiyat seçenekleri ürünlerin kullanışlılığı ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Megapol Güvenlik olarak ürünlerde daima kaliteyi ve farklı seçenekleri sizlere sunuyoruz.

kamera güvenlik sistemleri görüntü kaliteleri
görüntü kalitesine göre güvenlik kamera sistemleri

2 Megapiksel Güvenlik Kamerası ve Fiyatları

Güvenlik kamerası fiyatlandırılma yapılırken öncelikle müşterinin istekleri dikkate alınır. Müşteri istekleri içerisinde sistemin hangi amaçta kullanılacak ve talep edilen özelliklerinin neler olduğu öğrenilir. Genelde müşteriler 2 megapiksellik cihazın fiyatları talep etmektedir. İzmirde en çok tercih edilen 2 megapiksel güvenlik kamerasıdır. Bu özelliklerinde fiyatları genelde şu şekildedir.

2 megapixel güvenlik kamera görüntüleri nesne veya insan yüzü seçimi konusunda diğer alt özelliklere göre daha belirgin ve nettir. 2 mp güvenlik kamera görüntüleri hırsızlık olayları esnasında yüz tanımı yapılması konusunda işinize daha çok yarayacaktır. Güvenlik kamerası görüntülerinde çözünürlük bakımından 1 mp, 2 mp, 3 mp, 4 mp ve 5 mp olarak sınıflandırılmaktadır. Ancak içlerinden en uygun ve iyi bir görüntüye sahip olacak 2 megapiksel güvenlik kamera görüntüleridir. 2 mp güvenlik kamera görüntüleri teknik olarak 1080p yani güvenlik kamera monitöründe yatay olarak 1080 adet piksel çözünürlüğe sahip olacaktır. Ancak 2 mp güvenlik kamera görüntüsüne sahip olmanız iyi bir kamera sistemine sahip olacağınız anlamına gelmemektedir. Mutlaka uzman kişilerden destek almanız gereklidir.

3 Megapiksel Güvenlik Kamerası ve Fiyatları

Müşteri ihtiyacına göre belirlenen kamera sistemlerinde daha ne ve profesyonel bir görüntüye sahip olmak isteyenler için 3 megapiksel güvenlik kamerası iyi bir tercih olacaktır. Uzman teknik ekipler tarafından yapılan ücretsiz keşif sonucu belirlene kamera adetine göre güvenlik sistemi teklifi hazırlanır. Teklif içerisinde 3 megapiksel cihazın ücretleri açıkça belirtilerek fiyat konusunda müşteri bilgilendirilmiş olur. Cihazı almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu kayıt cihazı yani dvr cihazıdır. Kayıt cihazı seçimi yapılırken 3 mp güvenlik kamerası görüntülerini kaldıra bilecek ve aynı şekilde 3 mp görüntü olarak kayıt altına ala bilecek özelliklerde olması gereklidir. 3 mp güvenlik kamera görüntüleri alt özellikteki kamera özelliklerine göre çok daha net ve nesne yada kişileri belirgin şekilde göstermektedir. 3 mp güvenlik kamerasından iyi bir görüntü elde edebilmek için mutlaka ip kamera sistemi kurmanız gereklidir.İp güvenlik kamerası dijital ortamda çalışacağı için size daha net canlı bir görüntü akışı sunmaktadır. İp güvenlik kamerası ahd kamera sistemlerine göre daha kaliteli ve profesyonel sistemlerdir.

 5 Megapixel Güvenlik Kamerası ve Fiyatları

Günümüzde hızla gelişen teknolojiyle birlikte güvenlik kamerası teknolojisi de hızla yükselmektedir. Kendi içlerinde genelde görüntü kalitesi üzerinden sınıflandırılır. Günümüzde büyük projelerde ve profesyonel sistem isteyen müşterimizin tercihi 5 megapiksel özellikli kameralardır. 5 megapiksel görüntü netliği açısından piyasadaki en iyi kamera sistemlerinden biridir. 5 mp kameralar yüksek görüntü kalitesi sayesinde stadyum gibi geniş alanlarda tam performans almamıza olanak sağlamaktadır. Özellikle stadyum gibi hem geniş hem de kalabalık alanlarda yaşanan istenmeyen olayları en rahat takip etme yolu güvenlik kamerası görüntüleri ve 24 saat kayıt özellikleri sayesinde dir. Görüntüsü geniş alanlarda insan hareketlerini uzak mesafelerden rahatça seçmemizi sağlamaktadır. Güvenlik kamerası görüntülerinin kaliteli ve net olması sadece kamerayla ilgili değildir.Yüksek çözünürlükteki görüntüsü için alt yapı ve kayıt sisteminin de yüksek performanslı olması gereklidir. 5 mp güvenlik kamerası görüntüsü elde edebilmek için alt yapı kablolarının mutlaka fiber optik kablolardan ve yüksek performanslı Ethernet siwichlerinin kullanılması gereklidir. Daha kaliteli ve profesyonel sistem kurdurmayı düşünüyorsanız mutlaka satış öncesi uzman teknik servislerin yapacağı ücretsiz keşif imkanlarından faydalanmalısınız.