izmir işyeri alarm sistemleri
izmir işyeri alarm sistemleri

İşyerinizi hırsızlara ve art niyetli kişilere karşı korumak için alınabilecek en önemli tedbirlerden biri alarm sistemi kurulumudur. Uzun yıllardır İzmir’de hizmet vermekte olan Megapol Güvenlik olarak bizler İzmir güvenlik kamera sistemleri ve İzmir alarm sistemleri kurulumunda siz değerli hemşerilerimize hizmet vermekteyiz. Siz de sevdiklerinizi ve değer verdiklerinizi korumak güvence altına almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

İşyeri Alarm Sistemleri

Günümüzde alarm sistemlerinin en fazla hırsızlık önlemleri için kurulumunun yapıldığı bilinmektedir. Ancak alarm sistemleri yangın, gaz kaçağı, su baskını, panik ya da sağlık problemleri için de uyarıcı özelliklere sahiptir. Alarm sistemlerinin en önemli avantajı siz iş yerinizdeyken ya da iş yerinizden uzaktayken ne olup bittiğini akıllı cihazlar sayesinde kontrol etmenizi sağlar. Bu sayede de istenmeyen durumlar ile karşılaşılmasını engelleyerek sevdiklerinizi ve değer verdiklerinizi korur. Yapılan araştırmalara göre alarm sistemleri ile donatılmış olan ev ve iş yerlerinde hırsızlık gibi istenmeyen olaylar en az görülmektedir. Çünkü alarm sistemleri kötü niyetli kişilere karşı çok önemli bir caydırıcı işlev görür.

İşyeri Alarm Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Öncelikle sizlerden gelen talep doğrultusunda kurulumun yapılacağı mekânda bir saha çalışması yapılır. Saha çalışması sonucunda bir plan proje çalışması başlatılır. Buna göre ihtiyaç duyulan alarm sistemi çeşidi, alarm sistemi ekipmanları belirlenir. Yapılan çalışmalar sonrasında alarm panelinin giriş sayısı, tuş takımının takılacağı alan ve şifresi, alarm sisteminin dışarıdan görülmesini sağlayacak olan harici sirenin nereye takılacağı, ihtiyaç duyulan hareket sensör sayısı belirlenir. Ardından profesyonel ekibimiz ile alarm sistemi kuruşumu gerçekleştirilir. Burada özellikle vurgulamak isteriz ki alarm sistemi marka ve modelinin yanı sıra kurulumu yapan ekibin titiz işçiliği de en az bunlar kadar önemli bir faktördür. Çünkü en iyi alarm sistemi ekipmanları olsa bile uzman kişilerce kurulumu yapılmadığı takdirde istenen verim alınmaz.

Hırsızlıklara Karşı Alarm Sistemi: Günümüzde ne çok tercih edilen alarm sistemleri hırsızlık olaylarına karşı tedbir amaçlı yapılmaktadır. Sizler de birikimlerinizi riske atmamak ve kötü niyetli kişileri işyerinizden uzak tutmak için alarm sistemlerini tercih etmelisiniz.

Yangınlara Karşı Alarm Sistemleri: Ne zaman ve nerede çıkabileceği belli olmayan ve çok hızlı bir şeklide kontrolden çıkarak büyüyen yangınları bir an önce söndürebilmek için alarm sistemleri kurulumu çok önemlidir. Alarm sistemlerinin en önemli özelliği hassas dedektörler sayesinde yangının başlangıcında daha dumanı tüterken haberdar etmesidir. Alarm sistemleri sayesinde yangına en erken şekilde müdahale edilir ve haliyle maddi kayıp en aza indirgenmiş olur.

Gaz Kaçağına Karşı Alarm Sistemleri: İş yerinizde ya da evinizde oluşabilecek herhangi bir gaz kaçağını alarm sistemleri sayesinde en erken şekilde fark edebilirsiniz. Gaz sızıntısını algılayan dedektörler anında alarmı devreye sokarak zehirlenme ve can kayıplarına engel olur. siz de kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilmek için alarm sistemlerini tercih etmelisiniz.

Panik Durumlarına Karşı Alarm Sistemleri: Kendinizi baskı altında hissettiğiniz durumlarda ya da sağlık sorunları yaşadığınız anda acil yardım amaçlı panik butonunu kullanabilirsiniz. Panik butonları maruz kaldığınız ya da kalacağınızı düşündüğünüz hırsızlık ya da şiddet durumlarında kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda sağlık sorunları yaşayan kişilerin yardıma ihtiyaç duyduklarında kullanabileceği alarm sistemidir.

İzmir Alarm Sistemleri

Siz de maddi ve manevi kayıp yaşamak istemiyor, kendinizi, sevdiklerinizi ve değer verdiklerinizi korumak istiyor iseniz Megapol Güvenlik uzman ekibi ile iletişime geçerek İzmir güvenlik kamera sistemi ya da İzmir alarm sistemleri kurulumu talebinde bulunabilirsiniz. İzmir’de en iyi güvenlik kamera sistemleri ve İzmir en ucuz alarm sistemleri için sizleri ofisimize bekliyoruz.