izmir kamera sistemleri
izmir kamera sistemleri

İster ev ister iş yeri olsun yaşam ortamlarının güvenliğini sağlamak geçmişte olduğu gibi günümüzde de çok önemlidir. Günümüzde bu ortamların güvenliği de elektronik cihazlar ile sağlanmaktadır. Genellikle alarm ve güvenlik kamera sistemleri sayesinde yaşam ortamlarındaki güvenlik sağlanmaktadır. İzmir kamera sistemleri denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Megapol Güvenlik olarak sizlere her türlü alarm ve güvenlik kamera sistemleri konusunda yardımcı oluyoruz. Ev ve iş yerinizde güven ve huzurla yaşamanız için yıllara dayanan tecrübemiz ve uzman ekibimiz ile size bir telefon kadar yakınız.

Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

İzmir güvenlik kamera sistemleri ile ev ve iş yerleriniz kontrol altına alınabildiği gibi sokak ve caddeler de izlenebilmektedir. Bu sayede de hem sizlerin güvenliği artırılabilir hem de hırsızlık gibi istenmeyen durumlara karşı caydırıcı araç olarak kullanılabilmektedir. Kamera güvenlik sistemleri ile güvenliğini sağlamak istediğiniz alanın etrafında olup biten her şeyi izleyebilir ve kayıt altına alabilirsiniz. Böylece de olası tehlikeli durumlara karşı önceden tedbir almış olursunuz. Örneğin güvenlik kamera ve alarm sistemleri ile donatılmış yaşam alanlarına kötü niyetli kişilerin yaklaşma olasılığı oldukça düşüktür. Bu nedenle sadece güvenlik kamera sistemleri sayesinde bile olası tehlikeli durumlardan büyük ölçüde korunmuş olursunuz. Kamera sistemlerinin kayıt özelliği vardır. Bu nedenle ihtiyaç duyulması halinde kayıtlar delil olarak kullanılabilir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kamera güvenlik sistemlerinin en önemli özelliği görüntüleri kayıt altına almasıdır. Bu sistemler video mantığı ile çalışmaktadır. Kurulumu yapılan kameraların içerisinde yer alan mercekte koruyucu bir cam bulunmaktadır. Bu mercek gelen ışıkları sensöre toplamaktadır. Toplanan ışık da AFE adı verilen bölüme iletilmekte ve burada dijital sinyale dönüştürülmektedir. Sensörde toplanan ışık DSP birimine gelmekte ve görüntü işlenmektedir. Tüm bu işlemler sayesinde de güvenlik kamerası ile istenilen görüntü elde edilmektedir. Bu görüntüler de video kayıt aracı ile kayıt altına alınmaktadır. Elde edilen bu kayıtlar istenildiği an izlenebilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Son yıllarda toplu yaşam alanlarının artması ve artan göç ile birlikte güvenlik ihtiyacı çok daha önemli ve öncelikli bir konu haline gelmiştir. Yaşadığımız ortamlara huzuru getirmenin en kolay yolu da güvenlik kamera ve alarm sistemlerini tercih etmektir. Güvenlik kamera sistemleri iç ve dış ortamlarda ihtiyaç halinde kullanılmaktadır. Günümüzde güvenlik kamera ve alarm sistemlerine bir çok alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin evde çocuğumuzu bir bakıcıya teslim ettiysek süreci takip etmek için bile güvenlik kamera sistemlerinden faydalanabilmek mümkündür. Güvenlik kamera sistemleri yaşamın bir çok alanında tercih edilmektedir.

Sizler de İzmir kamera sistemleri konusunda bilgi almak ve aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kamera Güvenlik Sistemleri Kurulumu Nasıl Yapılır?

izmir güvenlik kamera sistemleri
izmir güvenlik kamera sistemleri

İzmir güvenlik kamera sistemleri kurulumu ile ilgili öncelikle sizlerden gelen talep doğrultusunda ön görüşme yapıyoruz. Ardından kurulumun yapılacağı alanı ziyaret eden ekiplerimiz inceleme ve araştırmalarını yaparlar. Kameraların kurulacağı alanlar tespit edilir. Yapılan incelemeler neticesinde alanın ihtiyaç duyduğu güvenlik kamera sayısı belirlenir. Son olarak da ofisimizde sizlerle yaptığımız görüşme neticesinde size en uygun fiyatlı marka ve model kamera sistemi seçenekleri sunulur. Tüm bunların sonunda en doğru ve ihtiyacınıza en uygun güvenlik kamera sistemleri kurulumu yapılır.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi güvenlik kamera sistemleri iç ve dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Haliyle de güvenlik kameralarının bir çok farklı özelliği de bulunmaktadır. Örneğin bazı kameraların hareket edebilme, gece görüşü, kablosuz ya da kızıl ötesi özellikleri bulunabilmektedir. Bu nedenle de güvenlik kamera sistemleri fiyatları da farklılık göstermektedir. Güvenlik kamera çeşitleri şu şekildedir;

Megapol Güvenlik olarak yaptığımız tüm bu iş ve işlemler neticesinde sizlere kurulum sonrasında da hizmet vermeye devam ediyoruz. Kurulum sonrası teknik destek ve bakım hizmetlerimiz ile satış sonrası siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu her an yanındayız.

Megapol Güvenlik firması olarak İzmir ve ilçelerinde yıllardır hizmet vermekteyiz. Sizlerin ev ve iş yerlerinizde daha güvenli alanlarda yaşaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. İzmir kamera sistemleri konusunda uzman ekibimiz ile iletişime geçerek sizler de ev işyerlerinizde aradığınız güvenliği sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaç duymanız halinde güvenlik kamera sistemlerinin yanı sıra İzmir alarm sistemleri konusunda da sizlere bilgi ve destek vermeye hazırız. İzmir ve ilçelerinde güvenlik kamera ve alarm sistemleri firması olarak hizmet veren Megapol güvenliği rahatlıkla tercih edebilirsiniz.