izmir apartman güvenlik kamerası
izmir apartman güvenlik kamerası

Son yıllarda toplu yaşam alanları olan konutlarda güvenlik kaygıları nedeniyle güvenlik kamera ve alarm sistemlerine olan ilgi artış göstermektedir. Özellikle İzmir gibi çok göç alarm metropol şehirlerde güvenliği sağlamak için bina içerisine ve dışına güvenlik kamera sistemleri kurulumuna ihtiyaç duyulmaktadır. İzmir apartman güvenlik kamerası denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Megapol Güvenlik olarak en iyi ve en kaliteli güvenlik kamera sistemlerini siz değerli İzmirli hemşerilerimizin hizmetine sunmaktayız.

İzmir apartman güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi vermeden önce apartman güvenlik kamerası kurulumu için gerekli olan yasal zemin hakkında bilgi verelim…

izmir kamera sistemleri

Apartman Güvenlik Kamera Sistemleri

Eğer ikamet edilen apartmanda güvenlik kamerası yok ise bunun için kat maliklerinin rızası gerekmektedir. 634 sayılı kat mülkiyeti kanununun 19.maddesi 1.fıkrasına göre kat malikleri taşınmazın bakımı ve güvenliğini sağlamak ile yükümlüdür. Yine bu maddenin 2.fıkrasına göre bütün kat maliklerinin beşte dördünün de yazılı onayı ile taşınmaz üzerinde inşaat, onarım, değişiklik gibi çalışmalar yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu madde kapsamında kat maliklerinin beşte dördünün onayı ile apartman güvenlik kamerası kurulumu gerçekleştirilebilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kurulumu yapılan güvenlik kamera sistemlerinin amacına uygun bir şekilde kurulumunun yapılmasıdır. Kurulumu yapılan güvenlik kamera sistemi kat maliklerinin herhangi birinin özel yaşam alanına aykırı olmamalıdır.

Apartman Güvenlik Kamerası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyasada birbirinden farklı marka ve modelde güvenlik kamera çeşitleri bulunmaktadır.  Apartman ya da sitenin ihtiyacına göre de bu güvenlik kamera sistemlerinden en uygun olanı tercih edilmelidir. Ancak burada en önemli etken kurulumu yapan personelin profesyonel çalışmasıdır. Aksi halde en kaliteli güvenlik kamera sistemi tercih edilmiş ve satın alınmış olsa bile profesyoneller tarafından kurulum gerçekleşmediği sürece istenen verim alınamaz. Her şeyden önce apartman güvenlik kamera sistemi kurulumu yapacak olan firmanın iş kalitesi dikkate alınmalıdır.

Şimdi gelin apartman güvenlik kamerası kurulum aşamalarını daha yakından görelim…

Öncelikle sizlerden gelen talep doğrultusunda apartman ve sitenin fiziki şartları incelenmek üzere ziyaret edilir. Elde edilen bilgiler doğrultusunda kurulacak olan kamera sistemleri projelendirilir. Ardından proje çalışmasına uygun olarak montaj işlemlerine başlanır.  İlk önce proje kapsamında yer alan kamera noktaları belirlenir. Belirlenen yerlerin en geniş açı ile görüntü sağlaması amaçlanır. Ayrıca güneş ışıklarının doğrudan yer almadığı bölgeler seçilir. Kameraların yerleri belirlendikten sonra dijital kayıt cihazının yeri belirlenir. Son olarak da kablolama ve bağlantı işlemlerine geçilir. Kablolama ve bağlantı işlemleri güvenlik kamerası kurulumunda belki de en önemli aşamadır. Çünkü bu aşamada yapılacak olan hatalı işlemler kameraların ve kayıt cihazının sağlıklı çalışmasını engel olmaktadır. İşte bu nedenle apartman güvenlik kamerası kurulumunun profesyonel bir ekip tarafından yapılması çok büyük önem arz etmektedir. Megapol Güvenlik olarak bizler en kaliteli güvenlik kamera ekipmanları ve profesyonel bir çalışma ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

En İyi Güvenlik Kamerası Marka ve Modelleri

Sizler de apartman ve sitenizde güvenli bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir güvenlik kamera sistemleri, İzmir alarm sistemleri denilince yılların verdiği tecrübe ile siz değerli müşterilerimizin her zaman yanındayız. Aynı zamanda güvenlik kamera sistemleri ve alarm sistemleri ile ilgili kurulum öncesi ve kurulum sonrası teknik destek, bakım ve onarım hizmetlerimiz ile sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir