güvenlik kamerası alırken dikkat edilecekler
güvenlik kamerası alırken dikkat edilecekler

Günümüzde kötü niyetli kişilere ya da hırsızlığa karşı alınabilecek en akıllıca önlem güvenlik kamerası sistemleridir. Ev ya da iş yeri girişlerini kontrol altına almak amacıyla kurulan güvenlik kameraları hırsızlığa karşı en önemli caydırıcı güç olmaktadır. Bu yazımızda güvenlik kamerası alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili başlıkları sizler için derledik. İzmir’in en köklü firmalarından biri olan Megapol Güvenlik olarak güvenlik kamera sistemleri, alarm sistemleri kurulumunda siz değerli İzmirli hemşerilerimize hizmet etmekten memnuniyet duymaktayız.

Artan nüfus ile birlikte yaşadığımız ortamların güvenlik ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Sevdiklerimize ve değer verdiklerimize güvenli, huzurlu ortamlar sunabilmek adına çeşitli tedbirler de almak kaçınılmaz olmuştur. Bunların en başında da güvenlik kamera sistemi kurdurmak ya da alarm sistemlerini tercih etmektir. En akıllıca ve pratik bir çözüm olarak güvenlik kameraları kötü niyetli kişilere karşı ev ve iş yerimizde huzuru sağlar. Alarm sistemleri ve güvenlik kameraları ile donatılan ev ya da iş yeri gibi ortamlar en başta hırsızlığa karşı caydırıcı işlev görür.

Güvenli kamera sistemi kurulumu için öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta kurulum yapacak olan şirketin güvenilir ve işinde profesyonel olmasıdır. Bunun için güvenlik kamerası kurulumu yapan firma ile görüşürken daha önce yaptığı işler hakkında bilgi isteyebilir ya da referanslarını inceleyebilirsiniz.

Yaptığınız araştırmalar sonucunda güvenlik firmasına kara verdiniz. Şimdi sıra geldi güvenlik kamerası seçimine… Güvenlik kamerası seçiminde göz önünde bulundurulması gereken hususlar şunlardır;

Kameranın kullanım alanı: Öncelikle seçilecek olan güvenlik kamerasının iç ya da dış mekânda kullanılıp kullanılmayacağı belirlenmiş olmalıdır. Çünkü kameranın içi ya da dış mekânda kullanılacak olması kamera seçiminde önemli bir kriterdir. İç mekânda kullanılacak kamera tipi ile dış mekânda kullanılacak olan kamera farklı olmaktadır.

Görüntü kalitesi: Güvenlik kameralarının en önemli özelliği görüntüleri kayıt etmesidir. Alacağınız güvenlik kamerasının da size en iyi kalitede görüntüyü sunacağından emin olmalısınız. Evinizi ya da iş yerinizi izinsiz bir şekilde girmeye çalışacak kötü niyetli kişilerin net bir şekilde tespit edilmesinde önemlidir. Bu nedenle görüntü kalitesi yüksek, HD ya da renkli kamera seçeneklerini inceleyebilirsiniz. IP güvenlik kameraları son yıllarda çokça tercih edilmekte olup 1080p, 5MP ya da 4K çözünürlüğe kadar olan seçenekler mevcuttur.

Gece görüşü: Hırsızlık ya da kötü niyetli kişilere karşı sadece gün ışığında değil gece de önlem alabilmek adına gece görüş özelliği çok önemlidir. Çünkü gece karanlıkta hırsız ya da kötü niyetli kişilerin daha çok zarar verdikleri bilinmektedir. Bu nedenle seçilen kameranın gece görüşünün olması büyük avantaj sağlar. Ayrıca güvenlik kamerasının aşırı parlaklığı azaltan akıllı IR özelliğinin olması tercih edilmektedir.

Lens:  Güvenlik kameralarının bulunduğu alanı en geniş bir şekilde izleyebilmesi için lensler çok önemlidir. Özellikle dış mekân güvenlik kameraları için geniş açılı lenslerin tercih edilmesi tüm çevrenin kontrol edilmesini sağlar. Dar açılı lensler tercih edildiğinde ise çevre kontrolü tam sağlanamadığı için gelen tehlikelere karşı yeterli olmayabilir.

Dayanıklılık: özellikle dış mekân güvenlik kameralarının dayanıklı olması hem ekonomik olarak hem de performans olarak büyük avantaj sağlar. Çünkü dış mekânda pek çok doğa şartlarına maruz kalan kalırlar. Haliyle de toz, ısı, nem, rüzgâr ya da sıcaklık gibi kameranın çalışmasını olumsuz etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için dış mekân güvenli kameralarının üstü kapalı olacak şekilde kurulumu yapılmalıdır.

Kayıt ve depolama:  Kurulumu yapılan güvenlik kamera sisteminin kayıt ve depolama alanının da yeterli olması beklenir. Güvenlik kamerasının hangi çözünürlükte ve kaç gün kaydedeceği önemlidir. Kayıt alanının yani hafıza kapasitesinin yüksek olması da bu sebeple büyük avantaj sağlayacaktır.

İzmir güvenlik kamera sistemleri ve İzmir alarm sistemleri denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Megapol Güvenlik olarak sizlere en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Ofisimizde ihtiyacınıza en uygun İzmir güvenlik kamera sistemleri konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Son teknoloji, farklı marka ve model seçenekleri sunarak güvenlik kamerası kurulum hizmeti veriyoruz. Ayrıca kurulum sonrası teknik destek ve bakım faaliyetlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin her zaman yanındayız. Aklınıza takılan her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.