dış mekan güvenlik kamerası seçimi
dış mekan güvenlik kamerası seçimi

Günümüzün en önemli suçlarından birisi de hırsızlıktır. Bu sebeple de hırsızlık vakalarının önlenmesi ya da gerçekleşen hırsızlık durumlarında suçluların tespit edilmesi için güvenlik kameraları çok önemlidir. Çünkü güvenlik kameraları ile donatılmış ortamlarda hırsızlık olaylarının az olduğu görülmüştür. Ya da gerçekleşen hırsızlık olaylarında kişilerin tespit edilmesi adına güvenlik kameralarından faydalanılmaktadır. Güvenlik kameraları suçluların bulunmasında etkili olduğu gibi hırsızlık olayları ardından maddi hasarın geri kazanılması konusunda da çok etkilidir. İzmir güvenlik kamera sistemleri denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan ‘Megapol Güvenlik’ siz değerli İzmirli hemşerilerimizin izmir güvenlik kamerası ihtiyacında ve aynı zamanda İzmir alarm sistemleri kurulumunda en kaliteli hizmeti vermektedir.

Dış Ortam Güvenlik Kamera Sistemlerinin Önemi

Ev ve işyerlerinin güvenliği için güvenlik kamerası kurulumu çok önemlidir. Güvenlik kamerasının bulunduğu ortamlarda hırsızlık vakalarının görülme olasılığı çok düşük olduğu görülmüştür. Çünkü güvenlik kameraları hırsızları korkutur ve kameraların caydırıcı özelliği bulunmaktadır.

Güvenlik kameralarının hırsızları caydırıcı etkisinin yanı sıra kişilere de yaşadığı ortamda kendini güvende ve huzur içinde hissetme duygusu verir. Çünkü biliriz ki bizler evde olalım ya da olmayalım güvenlik kameraları sürekli kayıt altındadır. Dolayısıyla da bizden izinsiz mülkümüze izinsiz girmeye çalışanlar sürekli gözetim altındadır. Güvenlik kameraları suçlunun bulunması ve kimliğinin tespit edilmesinde de önemli deliller sunmaktadır.

Tüm bunlar ile birlikte değişen teknoloji sayesinde sizler evinizde ya da iş yerinizde olmadığınızda bile güvenlik kameraları sayesinde ortama erişim çok kolaydır. Cep telefonu ya da bilgisayar üzerinden ev ya da iş yerinizi izleyebilirsiniz.

Dış Ortam Güvenlik Kamerası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyasada birbirinden farklı marka ve modelde güvenlik kamera sistemleri bulunmaktadır. İzmir’de en kaliteli ve uygun fiyat güvenlik kamera sistemleri konusunda yıllardır hizmet veren Megapol Güvenlik olarak sizlere en kaliteli hizmeti de vermekteyiz. Çünkü biliyoruz ki güvenlik kamera seçiminin yanı sıra kurulumu için gerekli olan özenli işçilik de en az kamera seçimi kadar önemlidir. Doğru kişiler tarafından yapılmayan güvenlik kamera kurulumları profesyonel ekiplerce yapılmadığında istenilen verimi sağlamaz. Bu nedenle siz de güvenlik kamerası kurulumunda en kaliteli güvenlik kamera modelini tercih etmeyi unutmayacağınız gibi bu işi usta ellere bırakmayı da unutmamalısınız.

Peki, dış ortam güvenlik kamera seçiminde nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevabını daha yakından görelim…

Dış Ortam Güvenlik Kamera Sistemleri

Öncelikle güvenlik kamerası seçiminde görüntü kalitesine dikkat edilmelidir. Çünkü mülkünüze sizden izinsiz birileri girmeye çalıştığında kameranın net görüntüler verebilecek bir teknolojiye sahip olması çok önemlidir. Bu sebeple de güvenlik kamerası seçiminde en iyi kalitede görüntüleri vereceğinden emin olduğunuz sistemleri tercih etmenizi öneririz. Özellikle son yıllarda IP güvenlik kameralarının görüntü kalitesinin iyi olduğunu vurgulamak isteriz. IP kamera alırken de 1080p, 4MP, 5MP ya da son yıllarda talep gören 4K çözünürlüğüne sahip kamera sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Güvenlik kamerası seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de gece görüşü özelliğinin olup olmadığıdır. Çünkü biliyoruz ki hırsızlık vakaları çoğunlukla gece saatlerinde ya da karanlıkta meydana gelir. Haliyle de güvenlik kamerasının gece görüş özelliğinin olması 7/24 güvenliğinizi garanti altına alır.

Güvenlik kamerası seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de WDR (Wide Dynamic Range) özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellik yaşanan ışık parlamalarını engeller. Dolayısı ile de daha net bir görüntü elde edilmesini sağlar. WDR ile ilgili bir diğer özellik ise karanlık ve aydınlık alanlar arasındaki kontrastı dengelemesidir. Ancak unutulmamalıdır ki WDR özelliği olan kameralar diğer kamera sistemlerine göre biraz daha maliyetli olmaktadır.

Kamera seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de kullanılan lenslerdir. Seçtiğiniz güvenlik kamerasının mümkün olduğunca en geniş alanı izleyebilmesi için en iyi açıya sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle de dış ortam kamera seçiminde geniş açılı lensler tercih edilmesi tavsiye edilir. Kameranın sadece küçük bir alana odaklanmış olması hırsızlık gibi istenmeyen durumlarda yeterli olmamaktadır. Bu nedenle ev ya da iş yerinin çevresini tam açılı izleyebilmek için kameranın geniş açı özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir.

Son olarak da dış mekan güvenlik kamerası seçiminde kameranın doğa ve hava koşullarına karşı dayanıklı olmasına dikkat edilmesini tavsiye ederiz. Çünkü dış mekan güvenlik kameraları toz, ısı, nem ya da bir çok hava olayları ile karşı karşıyadır. Tüm bu olay ve durumlar güvenli kameralarının sağlıklı bir şekilde çalışmasını da engelleyebilmektedir. Bu sebeple de doğa koşullarına karşı dayanıklı bir güvenlik kamera seçimi uzun vadede en doğru tercih olacaktır.

Sizler de dış ortam güvenlik kamerası kurulumu yaptırmak istiyor iseniz İzmir güvenlik kamera sistemleri, İzmir alarm sistemleri konusunda deneyimli bir firma olan Megapol Güvenlik uzman ekibi ile hemen iletişime geçebilirsiniz.