Yardımcı Ürünler

Tüm ürün sistemleri dahilinde kullanılan yardımcı ürünler ve bu ürünler hakkında bilgiler. Daha fazla bilgi almak ve detay öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Teklif Alın

Güvenlik kameraları, alarm sistemleri ve diğer tüm güvenlik ihtiyaçlarınız için bize ulaşmanız yeterli.

Referanslarımız

HARD DİSK

Güvenlik kamera sistemlerinin en önemli ve kesin olması gereken bir parçasıdır. Güvenlik kameraları kayıtlarını bu cihaz üzerine yapmaktadır. Müşterinin ihtiyacına uygun belirlenen saklama gün sayısı kamera adetleri ve özellikleri dikkate alınarak yapılan hesaplamaya göre hard disk kapasitesi belirlenmektedir. Hard disk seçimleri yapılırken kullanılacak ürünün güvenlik kamerası için özel üretilmiş hard disk olması dikkat edilmelidir. Piyasada fiyatın uygun olması için genelde normal hard diskler kullanılmaktadır. Normal hard disklerde zaman içerisinde arızalar meydana gelmekte güvenlik kamerası kayıt yapamamaktadır. Güvenliğinize önem veriyorsanız güvenlik diski tercih ediniz.

KAMERA KABLOSU

Güvenlik kamerasında görüntü aktarımları CCTV kablo ile yapılmaktadır. Güvenlik kamerası ile DVR kayıt cihazı arasında bağlantı kurularak kamera görüntüleri aktarımı yapılmaktadır. Güvenlik kamerasıyla kayıt cihazı arasındaki mesafeye dikkate alınarak kamera kablosu özelliği tespit edilmelidir. Kamera kabloları özellik, marka ve kalite olarak farklılık göstermektedir. Güvenlik kamerasının kaliteli görüntü aktarması ve uzun ömürlü olması için alt yapınızda kamera kablolarını kaliteli kullanılmasına özen gösterin.

BNC KAMERA JAKI

Güvenlik kamerası görüntü bağlantı aparatı dır. Kamera kablosunun ucuna bağlanarak merkeze görüntü aktarımı yapılmaktadır. BNC jaklar kameralar gibi kalite kalite değişmektedir. Sağlıklı görüntü ve alt yapınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız kullanılan BNC jakların kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

POWER JAK (DC)

Güvenlik kamerası uzun mesafe ve yakın mesafe olarak enerji beslemeleri iki şekilde yapılmaktadır. Kamera kablosunun içerisinde kamera besleme kabloları da mevcuttur bu kabloların kameraya yakın olan kısmına power jak bağlanarak kamera beslemesi yapılmaktadır.

BUAT

Güvenlik kamerası görüntü BNC jak ve enerji DC jakların korunması amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle dış ortamlarda hava koşullarından jakların etkilenmemesi için kameranın yanına veya altına montajlanarak sistemin uzun ömürlü ve sağlıklı çalışması sağlanmaktadır.

KABLO KANALI

Ev ve işyerlerinde kamera kablosu çekim işi yapılırken sıva üzeri kablo kanalları kullanılmalıdır. Genellikle binaların inşaatı esnasında kamera kabloları çekilmediği için kablolar sonradan çekilmektedir. Sıva altı çekilemeyen kablolar sıva üzeri çekim işlemi yapılarak yapının görünüşünü bozmamak amaçlı kablo kanalları kullanılmaktadır. Kablo kanalları boyutu kamera sayısına göre değişiklik göstere bilmektedir.

Ücretsiz Teklif Al

İhtiyaç duyduğunuz tüm güvenlik çözümleri için sizi arayalım.