blank

Referanslarımız:

Yangın Algılama Ve Alarm Sistemleri

Fabrika, işyeri, depo, şantiye ve arazilerinizi profesyonel teknik kadromuz ve uzman mühendislerimiz ihtiyacınıza göre hazırlayacağı projeler sayesinde işletmenizi yangına karşı koruma altına alabilirsiniz. İş modelinize göre farklılık gösteren yangın alarm sistemleri erken uyarı özelliği sayesinde olası büyük hasarlara karşı önlem almanızı sağlamaktadır.

0232 433 0 724

Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun ücretsiz keşif için sizi ziyaret edelim. İşyeriniz ve eviniz için size en uygun teklifleri sunalım. 

* Güvenliğiniz için bilgileriniz gizli tutulacaktır.

blank

Profesyonel Yangın Alarm Sistemleri

Yangın alarm sistemleri, işletmenizin faaliyet alanı göre özel tasarlanması gereken bir sistemdir. Yangın alarm sistemleri algılama özelliklerine göre onlarca özel dedektöre sahip cihazlardan oluşmaktadır. Her bir yangın algılama dedektörü kullanım amaçlarına göre birbirinden farklı çalışma özellikleri vardır. İşletme büyüklüğü ve dedektör sayısına bağlı olarak analog ve adresli yangın algılama alt yapıları mevcuttur. Sizinde işletmenize en uygun sistemi belirlemek, faaliyet alanınıza göre dedektör ve alt yapı seçimi yapmak için uzman teknik ekibimizle iletişime geçin.

blank

Duman Dedektörü

Duman dedektörleri yangın alarm sistemlerinde en çok kullanılan cihazlardır. Yangının oluşma esnasındaki çıkan koku ve duman molekülleri algılayarak yangın algılama sistemini harekete geçirmektedir. Bu sayede yangın oluşumu büyümeden etrafa ve bağlı olduğu izleme merkezine sinyal göndermektedir. İşletme faaliyetine göre kendi içlerinde birden çok modelleri mevcut olup, profesyonel ürün tespiti için teknik ekibimizle iletişime geçiniz.

blank

Sıcaklık Artış Dedektörü

Sıcaklık artış bir değer ismi ile ısı dedektörü bulunduğu ortamdaki ani ısı değişimlerini algılayarak alarm sistemini harekete geçirmektedir. Isı dedektörleri genel olarak duman dedektörlerinin kullanılamadığı yoğun tozlu ve kimyasal kokulu olan alanlar için kullanılmaktadır. İşletmenizdeki keşif sonrası belirlenen ürün özelliklerine göre montajlanan ısı dedektörü ani sıcaklık yükselmelerinde izleme merkezi ve telefonlara sinyal göndererek olası büyük yangınlara karşı önlem almanızda yardımcı olmaktadır.

blank

Işın Dedektörleri

Işın dedektörleri, alıcı ve verici olmak üzere iki adet üründen oluşmaktadır. Alıcı ile verici arasındaki kızıl ötesi ışın sinyalleri sayesinde, duman, alev, is gibi yangın öncesi molekülleri algılanarak yangının büyümeden kontrol altına alınması sağlanmaktadır. Genel olarak kullanım alanları, depo, büyük ve uzun işletmeler, kapalı otopark, tünel, açık arazileri, havalimanı gibi pek çok kullanım alanlarına sahiptir.

blank

Termal Kameralı Yangın Alarmı

Teknolojiyle birlikte yangına karşı alınan önlemler için geliştirilen yeni sistem termal kameralar yangına alarm sistemlerinde başarılı sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Termal kameralar geniş alanları kontrol altına almamızı, otomatik tarama özelliği sayesinde nesnelerin ısı değişimlerini algılayarak yangın oluşmadan önlem almamızı sağlamaktadır. Profesyonel alanlarda kullanılan bu sistemler yüksek düzeyde önemli işletmeler için kullanılmaktadır.

blank

Yangın Butonu

Yangın butonları tüm sistemlerde kullanılması zorun ürünlerdir. Yeni yasalara göre tüm işletmeler yangın önlemleri alırken kaçış noktalarına yangın butonları koymaları zorunlu hale gelmiştir. Yangın butonları sisteme bağlantısı yapılarak düğmeye basıldığı anda sirenlerin çalmasını ve diğer birimlerde çalışanların uyarılmasını sağlamaktadır. Birden çok modeli olan ürünler işletmenin faaliyet alanına bağlı olarak seçimleri yapılmaktadır.

blank

Yangın Sireni

Yangın alarm sistemlerinin başlıca ürünlerinden biridir. Yangın algılama sisteminin devreye girmesiyle sesli ikaz vererek ortamdaki kişilerin uyarılmasında, dışarıdan yardıma gelen ekiplerin nereden alarm geldiğini belirlenmesinde yardımcı olmaktadır. Yangın sirenleri kullanılacak alanlara göre değişen birçok modelleri vardır. Dış ve iç ortamlarda kullanılan, yüksek sesli, ışıklı veya ışıksız gibi özelliklere sahiplerdir.

Ücretsiz Keşif Ve Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

0.232 433 0 724

Call Now ButtonHemen Arayın